04 listopada 2016

Akademia Rowerowa - Gala Inauguracyjna!

Akademia Rowerowa - Gala Inauguracyjna!Program nauczania Akademii Rowerowej skierowany jest głównie dla dzieci i młodzieży oraz osób zaczynających swoją przygodę z rowerem. Prawie każdemu kierującemu tym jednośladem wydaje się, że samo poruszanie się na rowerze to już wszystko - okazuje się jednak, że to nie prawda. Dlatego z pomocą przychodzi Akademia Rowerowa, której celem jestem uświadomienie jak wiele umiejętności i zasad trzeba przyswoić, żeby bezpiecznie poruszać się rowerem po jezdni, jak i poza nią. 

Nasi trenerzy oraz eksperci to w większości utytułowani sportowcy, którzy chcą przekazać swoje doświadczenie i wiedzę najmłodszym, w celu poprawy bezpieczeństwa i pokazania pozytywnych walorów, jakie niesie za sobą aktywność fizyczna. Indywidualna analiza umiejętności każdego początkującego rowerzysty, praktyczne ćwiczenia i dostosowany program szkoleniowy z każdego amatora jednośladu uczynią rowerzystę o dużych umiejętnościach. Ponadto - nasi instruktorzy, poprzez swoje doświadczenie potrafią wyłonić osoby mające predyspozycje do uprawiania profesjonalnego kolarstwa, co jest niezwykłą szansą dla najmłodszych i pozwoli na edukację oraz wytrenowanie kolejnych mistrzów kolarstwa w Polsce.

Priorytetem naszej Akademii jest wyedukowanie możliwie jak największej ilości młodych osób w przedziale od 7 do 12 lat oraz zachęcić ich do aktywnego uprawiania sportu, dzięki czemu będą mogli uniknąć ew. wad postawy, zwiększyć swoja odporność na choroby i poprawić sprawność fizyczną. Każdy rodzic bowiem doskonale zdaje sobie sprawę jak ciężko zachęcić dzieci do uprawiania sportu - dlatego program Akademii zakłada organizację szkoleń w taki sposób, żeby połączyć aktywność fizyczną i edukację w dobrą zabawę i miejsce, gdzie młode osoby będą uczęszczać z przyjemnością. 

Podsumowując - wystartowaliśmy!